Scenariusze i karty pracy do pobrania
Zawiera 6 scenariuszy lekcji, szczegółowo opracowanych przez doświadczonych metodyków. Każdy scenariusz zawiera: cele zajęć, przewidywane osiągnięcia,
Zawiera 6 scenariuszy lekcji, szczegółowo opracowanych przez doświadczonych metodyków. Każdy scenariusz zawiera: cele zajęć, przewidywane osiągnięcia,
Elektryczność – dla zabawy czy dla godnego życia? Energia dla klimatu Po co szukać nowych sposobów wytwarzania energii? Samowystarczalny ogród Czy roślina może całe życie spędzić pod
Wykorzystywanie różnych źródeł energii a środowisko Scenariusz lekcji fizyki z cyklu: "Ekologia na lekcjach fizyki". Cele operacyjne: Uczeń powinien: 1. Znać źródła, jakie wykorzystuje człowiek do
Eksperci Kluczowi z zakresu odnawialnych źródeł energii: Pani Żaneta Domagalska oraz panel ekspertów merytorycznych zapewnił, że na Opiekunów Praktyk należy powołać osoby z wieloletnim
Nauczyciel prosi uczniów o propozycje miejsc w Polsce, w których można byłoby wybudować nowe elektrownie wykorzystujące odnawialne zasoby do produkcji energii.
PRZEBIEG LEKCJI: Nauczyciel lub wybrany uczeń pod jego kontrolą buduje prosty obwód elektryczny (bateria płaska, kabelek, żarówka) lub składa rozkręconą latarkę. Nauczyciel tłumaczy, że zawsze
Farmy fotowoltaiczne, znane również jako elektrownie słoneczne, odgrywają kluczową rolę w rozwoju odnawialnych źródeł energii. Dzięki coraz większej dostępności technologii oraz
Zadaniem konkursowym jest przeprowadzenie lekcji o OZE na podstawie naszych scenariuszy i wykonanie podczas nich zdjęć, które w ciekawy sposób
Przeprowadzą dwa proste eksperymenty z użyciem ogniw fotowoltaicznych (ogniw słonecznych) i źródła światła. Na koniec zastosują poznane zagadnienia i wykorzystają do obliczeń dane z
Materiały edukacyjne dla nauczycieli związane z odnawialnymi źródłami energii, powstałe w ramach projektu "Power Your Future".
Alternatywne źródła energii Materiał zawiera starter, w którym znajduje się odwołanie do wcześniejszej wiedzy ucznia związanej z danym tematem, oraz cele sformułowane w języku ucznia.
Istnieją trzy sposoby wykorzystania energii słonecznej: produkcja ciepła w kolektorach słonecznych, produkcja prądu za pomocą ogniw fotowoltaicznych oraz produkcja energii elektrycznej ze
Ich celem jest praktyczne zapoznanie uczniów z technologią wytwarzania energii z alternatywnych źródeł, tj. woda wiatr energia słoneczna ruch reakcja
Zintegrowana Platforma Edukacyjna
Na stronie udostępniamy materiały edukacyjne, które mogą być wykorzystane podczas lekcji w szkole przy omawianiu tematów związanych z odnawialnymi
Czy wiesz jak powstaje prąd ze słońca? Tłumaczymy działanie fotowoltaiki. Zobacz jej działanie na przykładzie i poznaj budowę systemu.
Ponadto, innowacje w zakresie magazynowania energii pozwalają na przechowywanie nadmiaru energii słonecznej, co pozwala na korzystanie z niej nawet po zmroku lub w chmurne dni. Zastosowanie
Scenariusz zajęć w grupie dzieci: 4, 5 i 6 letnich Prowadząca zajęcia: Marzena Pucka Data zajęcia: 11.04.2016r. Podstawa programowa: - Wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności
Czy wiesz, że „w ciągu jednej godziny Ziemia otrzymuje od Słońca więcej energii niż cała ludzkość zużywa w ciągu roku”? Taką ciekawostkę można wyczytać w jednym z artykułów na stronie
Produkt umożliwia skonstruowanie trzech modeli demonstrujących sposób wytwarzania energii ze słońca i obejmuje 16 niezależnych zestawów
Parametr opisujący zmiany temperatury Ziemi wraz z głębokości. Do produkcji tego rodzaju energii wykorzystuje się wody w postaci pary o bardzo wysokiej temperaturze – powyżej 150°C. Urządzenia
Korzystanie z odnawialnych źródeł energii (OZE) jawi się jako jedno z głównych rozwiązań, które może przyczynić się do powstrzymania zmian
Temat: . „Źródło energii - słońce” Cel główny: • Zapoznanie dzieci z jednym ze źródeł energii jakie daje nam słońce • Pobudzanie aktywności twórczej Cele operacyjne: (dziecko) •
Odkryj bezpłatne arkusze ćwiczeń i materiały do druku dotyczące zasobów energii, które pomogą uczniom zgłębić temat odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii poprzez angażujące zadania
- wizualizacja infrastruktury energetycznej (pobudzenie wyobraźni ucznia) - zwiększona aktywność uczniów - oszczędność czasu
Człowiek nieustannie poszukuje nowych źródeł energii, gdyż od tego zależy jego istnienie. W przyszłości, być może, sięgnie także po energię innych gwiazd niż Słońce.
Podsumowanie Prowadzący zwraca uwagę uczniów na zalety i wady wykorzystania energii słonecznej i geotermalnej.
Dzieci dowiedzą się, czym jest energia i że otacza nas ona na co dzień. Poznają jej różne formy – ciepło, światło, ruch i prąd – oraz nauczą się je rozpoznawać w
Słońce, chociaż się z niego korzysta, nie wyczerpuje się. Czy za Słońce trzeba płacić? Nie, to darmowy skarb dla nas. Jak korzystamy z energii słonecznej? – możemy się ogrzać, uczestniczy w produkcji
Wersja PDF zawiera pełny artykuł z odniesieniami źródłowymi. Idealna do druku i czytania offline.